Välkomna till vår nya hemsida!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Slätta Sportklubb
Fotboll

Matchcamp flera olika motståndare
vs
Slätta SK P9 (P2016)
Matchcamp flera olika motståndare vsSlätta SK P9 (P2016)

  INFORMATION

Matchstart:sön 21 september, 08:00
Plats:Gustafs Sittab Arena
Samling:07:30, Gustafs Sittab Arena
Aktivitetsinfo: Vi har blivit inbjudna till en Matchcamp i Gustafs söndag 21/9.

OBS! 7 manna spel = stor plan = helt nytt för oss

4 matcher per lag, varje match är 2x20min, cirka kostnad är 60kr/spelare.

Vi vill att ni tänker till om ni känner er redo att testa 7 manna spel redan nu, det finns en anledning till varför Förbundet rekommenderar 7 manna spel från 10år. Stora planer, fler spelare, mycket att springa på, en utmaning!

Vi ställer upp med 1 eller 2 lag beroende på intresse. Först till kvarn princip gäller, max 11 spelare per lag. Det innebär att blir det runt 14-18 spelare som anmäler sig kommer vi anmäla 1 lag och blir det runt 20-22 spelare anmäler vi 2 lag. Det är alltså inte säkert att man får en plats för att man anmält sig.

Kort om svarstid.

<< Tillbaka

 
 
Facebook
Sponsorer
Anmäl skada